Borbörzére kutató: a pécsi fehérek nyomában
Kóstoltunk például egy szürkebarátot, trendibben fogalmazva pinot grigio-t a mecseknádasdi Indivinumtól, akik most már inkább az emberközelibb Hetényi János Pincészete nevet hangsúlyozzák ki. Kis alkoholtúlsúlyt érzek ki belőle, ami elnyomja az amúgy jól strukturális bor illatait, gyümölcseit. Nem sok az alkohol viszont a Püspöki Pincészet cserszegi fűszeresében, ami a börze egyik legszebb bora volt. Legalábbis nekem. Habár nem vagyok nagy parfümös borpárti, de ez egy szépen megkomponált cserszegi, van belőle elég, de mégsem túl sok.
Kedden rendezték meg a negyedik Pécsi Borbörzét
Belekóstoltunk a Pavlik-borokba is, az enyhén barrikolt chardonnay engem speciel megfogott, friss bor, 2008-as, még nem érett be, még kicsit szétszórt bor, de egy ezresért abszolút bestbuy. Ahogy a kicsit gyengébb szerkezetű, lazább életet élő rajnai rizling is, amit meg nyáresti beszélgetésekhez ajánlunk sok szeretettel.
Radó úr borait nemrégiben a Pécsi Borozó weboldalán részletesebben is bemutattuk, ehhez most nem is tennék hozzá, tessék átklikkelni és elolvasni. Annyi bizonyos, hogy egy nagyon egységes, korrekt (fehér)borsort kóstoltunk a pincében és a börzén is tőle.
A Wekler Családi Pincészetnek most jött ki az Illatos Cuvée-je, szép bor, aki szereti a száraz muskotályosokat, a Bótor pincétől rajnai rizlinget kóstoltunk, a hosszúhetényi Zsótér Ferencnél korrekt olaszrizlinget töltöttek a poharamba, a szomszédnál, Szabó Zolinál meg csupa különlegesség, kései chardonnay, édes cirfandli és Régi Magyarország, csupa szépnevű, elfeledett fajtából. Volt még a börzén a Hungarian Matias Pincészet, kis asztalukon friss hárslevelű, jó kis bor, kicsit sauvignon blanc-os stílusú nekem, de megszerettem, jó volt a hőfoka is, ami a legtöbb esetben sajnos elmaradt az ideálistól, ezen a szervezőknek még javítani kell. Az amúgy dicséretes szervezéssel nem is kekeckedünk, jó volt látni, hogy sok érdeklődő jött és kóstolt, viszont talán lehetne több borász is, meg ha már Budapestről eljöttek vendéglátósok, talán a pécsiek is tiszteletüket tehetnék ezen a börzén. Tisztelet a kivételnek, aki eljött.
Hátra van még a PTE kutatóintézete, akik félédes cirfandlit és száraz hárslevelűt hoztak, korrektek voltak, érezni lehetett bennük, hogy tudnak többet is, de most még nem lendültek igazán formába ezek a borok, viszont szombaton, már hazai pályán mutatkozhatnak be.
Május 16-án rendezi meg ugyanis a PTE Szőlészeti és Borászati Kutatóintézete a Pázmány Péter utcában található központi épülettömbjében a Kutatóintézeti Nyitott Pincéket. A 9 és 15 között óránként induló, kb. 45 perc időtartamú, szakvezetéssel kísért pincelátogatás során a résztvevők megismerkedhetnek a szőlőfeldolgozási és borászati technológiákkal, az Intézet borászati kísérleteivel, valamint lehetőséget kapnak a kísérleti tételek kóstolására, ez utóbbi programpontnál biztosan találkozhatnak velünk is. A program részvételi díja: 1.200,-Ft/fő, érdemes előre bejelentkezni az intézet elérhetőségein.
forrásom a http://www.bama.hu/baranya/kozelet/borborzere-kutato-a-pecsi-feherek-nyomaban-232463#p2