Magyar pálinkát innának a koreaiak
A nagykövet beregi bio mezőgazdasági termékek, illetve hús- és húsipari készítmények értékesítésére lát módot, s szerinte ipari együttműködés kialakítása is lehetségesnek tűnik a jövőben. A szerdai kapcsolatfelvétel után a konkrét üzletkötésekre egy későbbi időpontban találkozót szerveznek magyar és dél-koreai vállalkozók között.
A vásárosnaményi tárgyaláson elhangzott az is, hogy a Koreai Köztársaság Magyarország húsz legfontosabb gazdasági partnere közé tartozik. A két ország kereskedelmi forgalma 2006-ban - a múlt évi adatok még nem állnak rendelkezésre - meghaladta a másfél milliárd amerikai dollár értéket.
A magyar termékek, döntően élelmiszerek kivitele 202,8 millió dollár értékű volt. Dél-Koreából Magyarországra elsősorban gépek és gépi berendezések érkeztek, több mint 1,4 milliárd dollár értékben.
Biotermékek iránt érdeklődnek
A Koreai Köztársaság emellett a legnagyobb külföldi beruházók egyike is Magyarországon, a rácalmási székhellyel működő Hankook gumiabroncsgyárat 620 millió dollár befektetésével hozták létre.
Czomba Sándor elmondta, hogy jó eséllyel pályáznak dél-koreai importra a tarpai bio mezőgazdasági termékek, köztük a világhírű szilvapálinka. A beregi térségben termő gyümölcsök szintén keresettek lehetnek az ázsiai országban.
A koreai befektetésre Vásárosnaményban ajánlanak egy 20 hektáros ipari területet, ahol gépipari összeszerelő üzem létesítésére adott a lehetőség. (Együttműködési szerződést írt alá Baján a Sümegi és Fiai Pincészet - Keller Kft., valamint egy kínai cég a magyar borok kínai kiviteléről, kínai szőlőfeldolgozásról és borelőállításról, valamint közös értékesítésről.)
forrásom a http://www.piacesprofit.hu/?r=18280