Miért érdemes wellness borokat fogyasztani?
A természetes körülmények között termesztett szőlő gyökere mélyebben hatol a földbe, ezáltal több vizet és a helyi körülményekre jellemző több ásványi anyagot képes felvenni onnan, ezáltal eredeti, "helyi ízt" biztosít a bornak. Noha a wellness borok készítéséhez használt szőlőtőkék terméshozama alacsonyabb a hagyományos szőlőkénél, ízük intenzívebb, koncentráltabb és sokkal ragyogóbb.
A wellness borok termesztése környezetbarát, ezzel Ön is hozzájárul a környezetvédelemhez. A termelési módszerek és a vegyszerek hiány miatt a bor garantáltan egészséges és természetes. A borfogyasztás ízlés dolga, így nyugodtan ihatunk vöröset, fehéret vagy rosét. Minden bor gazdag ásványi anyagokban, nyomelemekben, vitaminokban és fenolban. Apró különbségek természetesen azért vannak a borok között...
A vörösborok a héjon erjesztés miatt fenolokban gazdagabbak, mint a fehérek. Általában alacsonyabb a savtartalmuk is, így az érzékenyebbeknél sem okoznak gyomorégést.
A fehérborok általánosságban savasabbak a vörösboroknál. Ezért alkalmasak lehetnek a gyomorsavhiány okozta panaszok megszüntetésére, illetve étvágygerjesztőként.
A mostanában ismét divatba jött rosé vagy schiller borok könnyű, enyhe, frissítő italok, melyek alacsonyabb alkoholtartalmuk miatt a melegebb évszakokban vagy hosszúra nyúlt partikon a vörös és fehér boroknál "biztonságosabban" fogyaszthatók.
Annak, akinek nincs májbetegsége, pajzsmirigyproblémája, s migrénre sem hajlamos, a bor valóságos életelixír - természetesen megfelelő mennyiségben. Hippokratész, az európai orvostudomány ősatyja igazi borbarátként így vélekedett: "A bor csodálatos emberi alkotás, melyet - mind egészségesen, mind betegség ellen - minden alkalommal lehet fogyasztani, de csak kellő mértékkel."
Hogyan hat a bor a szervezetre?
Emésztés
1-2 dl friss, fiatal fehérbor serkenti az étvágyat. A vörösbor hasmenés esetén segít. A fehér- és vörösbor serkenti a nyál- és gyomorsav-elválasztást, ami megkönnyíti az emésztést, így a vitamin- és az ásványianyag-termelés megnövekszik. Az epehólyag és a hasnyálmirigy optimálisan működik, ha evés előtt vagy közben bort fogyasztunk. Bőséges étkezés során ezért mindenképpen érdemes bort fogyasztani.
Kiválasztás
A borfogyasztás serkenti a vesék vérellátását, ezért azok aktívabban dolgoznak. A vesekőképződés veszélye csökken.
Immunrendszer
A bor megsemmisíti az emésztőtraktusban a káros baktériumokat, a hepatitis-A vírust, továbbá erősíti az immunrendszert, a benne található flavonoidoknak köszönhetően.
Agy
A bor - mértékkel fogyasztva - nem öli meg az agysejteket, inkább lassítja az agyér-elmeszesedést időskorban, ezáltal növeli a szellemi teljesítményt.
Csontok
A bor lassítja a csontkopást, és védelmet nyújt a - különösen a nőket fenyegető - csontritkulás ellen. De a bőr is profitál belőle: akadályozza a gyulladás kialakulását, gyorsítja a sebgyógyulást.
forrásom a wellnessbor.hu