Kétséges a borászati kutatók jövője
Nem ér meg ötszázmillió forintot a nélkülözhetetlen tudásbázis?
Költségvetés nélkül, erős bizonytalanságban működnek az emiatt egyre jobban eladósodó szőlészeti és borászati kutatóintézetek. A kormány – amint az előre látható volt – a legutóbbi, negyedik változatot tartalmazó rendeletét sem tudta betartani, az intézmények nem kerültek át július elsejével az egyetemekhez. Fontos megjegyezni, hogy a világ legelső borászati kutatóhálózatáról van szó, mely óriási szellemi kapacitást halmozott fel, s mindössze 400-500 millió forintos költségvetéssel működnek.
Igen mostoha körülmények között tevékenykednek a szőlészeti és borászati kutatóintézetek, melyek forrásait idén már be sem tervezték a költségvetésbe. A jelenleg még az agrártárca fennhatósága alatt működő intézetek kálváriája 2004-ben azzal kezdődött, hogy össze akarták őket vonni, majd tavaly döntöttek a gazdasági társasággá alakításuk utáni privatizációról, mely elhatározást végül a kormány ismét megváltoztatta. A legutóbbi forgatókönyv szerint a kutatóintézeteknek július elsejéig kellett volna átkerülniük az oktatási minisztériumhoz, mely átadta volna őket a rájuk igényt tartó felsőoktatási intézeteknek.
frrásom az mno.hu Dénes Zoltán
bor, pince, borászat, szőlő, pálinka, párlat, hírek .. e-mail: tester@fw.hu
2007.07.19. 07:16
Bajban a kutatók - 2007.07.19.
Címkék: bor kutató borászati kutató
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://borhirek.blog.hu/api/trackback/id/tr52120857
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.