A szőlőtábla, ahol egyszerre metszenek és szüretelnek
Két év alatt ötször szüretelni - ez csak álma lehet egy magyar borásznak, Brazíliában viszont mindez gyakorlat. Képzeljenek el egy szőlőtáblát, ahol az egyik felében még csak metszenek, miközben néhány méterrel odébb mások már javában szüretelnek. Lakatos Tibor világjáró borász az InfoRádiónak elmondta, hogy egyre többen döbbennek rá a trópusi borászat előnyeire.
Lakatos Tibor a brazíliai szőlészetről az InfoRádiónak kifejtette, hogy az öntözéses termelés a jellemző. Egy tőke egy nap 40-50 liter vizet kap, különben nem tud létezni - tette hozzá.
A világjáró borász elmondta: Brazíliában a metszéstől számított a 120. napon megérik a csemegeszőlő, míg a borszőlőnek 130 napos érésre van szüksége.
Lakatos Tibor kiemelte, hogy az elsők között volt, aki a trópusokon bort készített. Hangsúlyozta: egyre több borász látogat el Brazíliába, és döbben rá arra, hogy más a trópusi szőlészet, mint ahogyan azt előzetesen hitte.
Lakatos Tibor világjáró borász jövő csütörtökön tart előadást a trópusi borászatról a Magyar Borok Házában.
Az interjút teljes egészében szerdán fél kilenctől hallhatják a Borbarát című műsorban.
Forrás: inforadio.hu
bor, pince, borászat, szőlő, pálinka, párlat, hírek .. e-mail: tester@fw.hu
2007.07.18. 19:33
Brazil képek - 2007.07.18.
Címkék: szüret brazília metszés lakatos tibor magyar borok háza
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://borhirek.blog.hu/api/trackback/id/tr96120658
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.